Skip to main content

Spor Saha Uygulamaları

21 Haziran 2021

Halı saha çevresinin çit sistemleri ile donatılması söz konusu olduğunda, sahanın çimlenme, alt yapı ve drenaj sistemlerinin hepsinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Kullanışlı, kaliteli ve uzun ömürlü bir Halı Saha Çit Teli sistemine sahip olmak için, kaliteli malzemelerle bezenmiş birinci sınıf işçilikli bir uygulamaya gerek duyulmaktadır. Bunu için geniş alan çevrelenmelerinde kullanılacak en önemli malzemelerden olan galvaniz kaplamalı PVC tel ve boru direklerinden yardım alınmaktadır. Halı Saha Teli Uygulanması, öncelikle hatıl kazısının yapılarak, direklerin oturtulacağı 50×30 luk hatıl betonlarının oluşturulması ile başlamakta ve 3 metre aralıklarla açılan bu çukurlara, boyları 3 ile 6.50 m arasında değişen boru direklerinin kaynatılması ile devam edilmektedir. 2mm kalınlığında ve 60mm çapında olan bu boruların özellikleri; darbelere, uv ışınlarına, sıcağa ve soğuğa mukavemet gösteren yapıda ve her spor dallarına uygun alanlara kolaylıkla tatbik edilebilen nitelikte olmasıdır. 

Alanın tamamının çevresine dikilen bu direklerin üzerine 3 sıra yatay olarak kesen borular monte edilmekte ve böylelikle sahanın kaplanması için gerekli olan bir kutu modeli elde edilmektedir. Dilenilen bir cepheye kapının da oturtulması ile birlikte, artık tel örgü malzemelerinin uygulanmasına sıra gelmektedir. Galvanizli telin gücünden yardım alınarak üretilen örgü tellerinin PVC kaplanması ile oluşturulan Halı Saha Örgü Telleri, 3.5 mm kalınlığında, 50×50 mm göz aralıklarında olup, ral yeşili renginde sahalarda kullanılmaktadır. Bütün direklerin etrafını çevreleyecek şekilde 5 sıradan oluşan gergi telleri ile kaplanan bu çit sistemi dilenirse, kapalı halı saha alanı oluşturulabilmek içinde kullanılmaktadır. Bunu içinse saha üstüne gerekli olan 15x15mm göz aralığında örülmüş tel ağ çeşitleri uygulanmaktadır. Sahada aydınlatma kullanılacak ise 400w projektör ışık ile armütöre gerek duyulmakta olup, çit sistemlerinin üzerinden saha içi aydınlatmasının da yapımı gerçekleştirilmiş olmaktadır. 

Halı Saha Teli Firması olarak uzun yıllardır yürüttüğü tel çit sistemleri imalatı ve uygulamaları ile sektörünün önde gelen kuruluşları arasında yer almaya başlayan şirketimiz, deneyimleri, işçilikleri ve üretimleri ile müşterilerine profesyonelce yürütülen hizmetler sunarken, ekonomik fiyatlı ve kaliteli halı saha teli çözümleri ile tanıştırmaktadır. Halı Saha Teli Fiyatları ile de müşterilerinin beklentilerini karşılayacak şekilde maliyet belirlemeleri yapan ve her bütçeye uygun çözümler sunan firmamız, geçmişte olduğu gibi gelecekte de başarılı çalışmalara imza atmaya, müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler gerçekleştirmeye devam etmektedir.

{gallery}urunler/spor-saha-uygulamalari{/gallery}


İlgili İçerikler